Posadzki dekoracyjne

 

 Cienkowarstwowe betonowe posadzki dekoracyjne

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej jakości posadzki dekoracyjne. Oferujemy systemy naturalnych, cienkowarstwowych i bezspoinowych powierzchni. cienkowarstwowych. Dzięki ich wykorzystaniu z łatwością zaaranżujesz pomieszczenia w dowolny sposób, nadając im oryginalny wygląd.

Polecamy również podłogi cienkowarstwowe typu Beton Architektoniczny. To materiał o szerokim zastosowaniu, popularny wśród zwolenników nowoczesnej aranżacji wnętrz. Do podstawowych zalet tych posadzek dekoracyjnych należy estetyczny, nietuzinkowy wygląd, a także praktyczność – możliwość zastosowania przy ogrzewaniu podłogowym. Atutem jest również dowolność formy projektu podłóg – możliwość wykonania według własnego projektu.

Proponowane przez nas posadzki dekoracyjne mają wszechstronne zastosowanie - ich parametry techniczne i użytkowe pozwalają na użycie tego typu rozwiązań zarówno w małych, jak i w większych pomieszczeniach.
Polecamy je zarówno do prywatnych domów, jak i obiektów przemysłowych, magazynów, hal produkcyjnych itp.

Posadzki dekoracyjne dzielimy na:

Jednolite – wykonane z bardzo drobnego kruszywa. Dzięki temu ich barwa jest prawie jednolita, z lekkimi smugami. Ich wygląd przypomina naturalny zacierany beton. Tego typu podłoga może być wykończona na wysoki połysk lub w półmacie - dostępna jest kilku wersjach kolorystycznych, które widoczne są pod spodem.

        

Druga grupa to beton z dodatkiem grubszego kruszywa. Widoczne jest ono w strukturze posadzki (terazzo i micro terazzo- z mniejszym kruszywem), gdzie zarówno kruszywo, jak i osnowa występuje w różnych kolorach.
Kruszywo to może mieć różne wielkości i kształty (kwarcowe, bazaltowe, szkło itp.), co daje duże możliwości doboru przy tworzeniu własnych kompozycji. Kilka z nich przedstawiamy poniżej.

Czas wykonania podłogi z betonu dekoracyjnego uzależniony jest od wybranego przez Klienta systemu wykonania. Pracę fachowców podzielić można na kilka etapów:

  • przygotowanie podłoża,
  • wykonanie warstwy pokładowej,
  • wykonanie posadzki właściwej,
  • polerowanie.

Pomiędzy każdym z etapów występuje przerwa technologiczna, która uzależniona jest od zastosowanego materiału, jak również od warunków panujących w pomieszczeniu.

Niżej przedstawiamy przykładowo średni czas potrzebny do wykonania naszych podstawowych systemów:

  • Posadzka dekoracyjna samopoziomująca cienkowarstwowa polerowana, na powierzchni nośnej (wytrzymałość podłoża na odrywanie powinna wynosić min. 2 Mpa) może być wykonana w okresie około 7-9 dni
  • Podłoga samopoziomująca cienkowarstwowa polerowana, wykonana na powierzchniach słabszych (wytrzymałość podłoża na odrywanie będzie mniejsza niż 2 Mpa ) wymaga wykonania dodatkowej warstwy,
    co wydłuża czas pracy do około 15 dni.

Przy systemach cienkowarstwowych oraz mineralnych zacieranych i polerowanych konieczne jest wysezonowanie. Wydłuża to czas wykonania – praca trwa około 20-30 dni.

Wszystkie podawane wyżej dane są informacjami orientacyjnymi, zakładającymi prace na podłodze do 100 m2.

Przy większych powierzchni czas ten może niewiele się wydłużyć.

Jesteśmy otwarci na ciekawe projekty, służymy wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszamy do współpracy!