Renowacja kamienia

Do podstawowych usług wykonywanych przez fachowców z Concrete System należy profesjonalna renowacja kamienia. Podejmujemy się pracy na podłogach wykonanych z marmuru, granitu, piaskowca czy terazzo. Szlifowanie kamienia wykonywane jest całkowicie naturalnie, drogą mechaniczną - bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.
Pożądany efekt otrzymujemy poprzez szlifowanie a następnie polerowanie powierzchni specjalnymi segmentami diamentowymi.

Renowacja przyniesie Państwu szereg korzyści, do których zaliczyć można m.in.:

  • wyczyszczenie marmuru czy granitu i odzyskanie pierwotnej barwy materiału,
  • wyrównanie podłoża, - poprzez szlifowanie niwelujemy nierówności wynikające z położenia lub z struktury materiału. Przy odpowiedniej obróbce jesteśmy w stanie uzyskać efekt wizualny zbliżony do lustra wody,
  • wyszlifowany a następnie wypolerowany materiał ma zamknięta strukturę – dzięki temu jest odporny na brud i łatwy w czyszczeniu,
  • przy odpowiednim zaimpregnowaniu i renowacji kamień zabezpieczony zostaje przed wnikaniem wody i wszelkich innych środków.

Podsumowując, dzięki skrupulatnie przeprowadzonej odnowie kamienia naprawdę możliwe jest, aby podłoga służyła przez długi czas. Obecna technologia szlifowania (użycie maszyny wraz z segmentami diamentowymi) pozwoliła poprawić szybkość obróbki nawet do ośmiu razy, porównując do starszych technologii. Pozwala to nam na uzyskanie lepszego efektu wizualnego - posadzka po renowacji wygląda bardzo efektownie i przypomina lustro wody.

Dodatkowym walorem estetycznym optycznie powiększającym przestrzeń jest fakt, że odbija ona doskonale światło. Proponujemy również szereg produktów i usług służący utrzymaniu i pielęgnacji podłóg, co pozwala na zachowanie znakomitego efektu na długo.

Renowacja kamienia zlecona naszej firmie obejmuje także:

  • bezpłatną wstępną konsultację, mającą na celu dobór odpowiedniej technologii oraz materiału,
  • wykonanie bezpłatnej próby (przy większych inwestycjach), aby zobrazować Państwu efekt finalny.